Vinilinės grindys: danga – pagal kambarį

Renkantis grindų dangą, reikia atsižvelgti ne tik į jos dizainą, techninius parametrus, bet ir į kambario, kuriame klosite dangą, pobūdį. Vinilinės grindys visada puikus pasirinkimas!

Perkant grindų dangą virtuvei, reikėtų būti praktiškiems – juk šioje patalpoje kaupiasi didžiausi dėmių bei trupinių kiekiai. Būtent todėl čia nepatartina kloti kiliminės dangos – ją bus kur kas sudėtingiau valyti nei, pavyzdžiui, PVC dangą. Virtuvėje taip pat tinka vinilinės grindys, arba, kitaip dar vadinama, PVC plytelės ir lentelės,  linoleumas, parketlentės, akmens masės arba keraminės plytelės.

Itin atidžiai reikia rinktis grindų dangą vonios kambariui, nes jame kaupiasi drėgmė, neigiamai veikianti kai kurias medžiagas. Vonios grindis galite iškloti akmens masės arba keraminėmis plytelėmis, taip pat PVC plytelėmis, kurių išvaizda nesiskiria nuo pirmųjų, tačiau jos yra kur kas malonesnės vaikščioti. Vonios kambaryje puikiai tiks ir medį imituojančios PVC lentelės, kurios, skirtingai nei mediena, yra atsparios drėgmei. Vonios grindis galima kloti ir specialia neslidžia PVC danga, kuri neleis paslysti ir susižeisti.

Svetainėje ir miegamajame tinka pati įvairiausia grindų danga. Jeigu kuriate klasikinį interjerą, svetainės ir miegamojo grindis išklokite natūralaus medžio parketlentėmis arba medį subtiliai imituojančiomis PVC lentelėmis. Jeigu norite modernesnės aplinkos, rinkitės PVC dangą arba linoleumą, o jeigu jaukios – kiliminę dangą.

Kiliminę dangą patartina tiesti ir vaikų kambaryje. Ant šios dangos jiems bus minkščiau žaisti, vaikai neužsigaus, o jų žaidimai mažiau trukdys Jūsų ramybei, nes kiliminė danga labai gerai sugeria garsą. Jeigu vaikas jautrus, alergiškas, rinkitės natūralaus pluošto – vilnos, bambuko kilimines dangas arba iš natūralių medžiagų pagamintą linoleumą, parketlentes.