Vinilinės dangos. Dizainas, rūšys ir struktūra

Manoma, kad grindys yra pirmas dalykas, kurį žmonės pamato užėję į namus, nes jos sujungia visas interjero detales į bendrą visumą. Todėl gražių ir praktiškų grindų pasirinkimas yra itin svarbus žingsnis planuojat savo aplinką, o vinilinės grindys tam puikiai tinka. Vinilinės grindys šiandieninėje rinkoje yra vadinamos labai įvairiai – vinilinės dangos, vinilinės plytelės, vinilinis laminatas, PVC plytelės, PVC danga ir pan. Tačiau visais atvejais tai vienas ir tas pats – daugiasuoksnė grindų danga.

  • Vinilinių grindų dizainas

Vinilinės dangos yra viena populiariausių alternatyvų medinėms grindims ar grindų plytelėms. Jos yra patvarios, universalios, tylios ir dažnu atveju pigesnės nei medienos ar akmens masės gaminiai. Tuo pačiu atrodo labai kokybiškai ir yra patvarios. Vinilinių grindų paviršius gali būti lygus, reljefinis, pašiauštas ar pintas. Taip pat gali pilnai atitikti parketlentės ar akmens masės reljefą. Viršutinis vinilinių grindų sluoksnis gali maksimaliai atspindėti originalią imitacinę tekstūrą taip sukurdamas tobulą iliuziją ir gražų namų dizainą.

  • Vinilinių dangų struktūra

Vinilinės grindys taip pat kaip ir laminatas yra daugiasluoksnis, turintis skirtingą blizgumo lygį, nuo itin blizgaus iki visiškai matinio. Sluoksnių skaičius gali skirtis priklausomai nuo gamintojo, tačiau visos turės tris pagrindinius sluoksnius:

  1. PVC pagrindas – užtikrina tvirtumą, ilgaamžiškumą bei padeda išvengti nusidėvėjimo.
  2. Dekoratyvinis sluoksnis – estetinis vaizdas, užtikrinantis pasirinktą imitacinį vaizdą.
  3. Apsauginis sluoksnis – užtikrina lengvą priežiūra ir atsparumą vandeniui, karščiui bei dėvėjimusi.
  • Vinilinių grindų rušys

Vinilas gali būti montuojamas su užraktu arba klijuojamas. Pirmuoju atveju tokių grindų klojimas panašus į parketlentes arba laminatą, antruoju – klojamas ant lygaus paviršiaus padengto klijais. Klijuojamos vinilinės grindys yra ruloninės, patogiai klojamas didelėse erdvėse. Tačiau klijuojamas grindis neturint patirties pasikloti namuose patiems bus gan sudėtinga, todėl klijavimą vertėtų patikėti profesionalams. Taip pat galimas kvadratinės ar stačiakampės plytelės grindų formatas. Plyteles galima tarpusavyje kombinuoti taip sukuriant išskirtinį dizainą. Populiariausia vinilinių grindų rūšis – lentelės, dažniausiai naudojamos siekiant išgauti medžio imatcijų variantus. Pastarosios yra montuojamos su užraktu, todėl išsikloti patiems namuose nebūtų itin sudėtinga.