Vinilinės dangos, atsparios… augintiniams?

Katės ir šunys grindims gali pridaryti daugiau žalos nei žmonės. Tad kokią grindų dangą rinktis, jeigu namuose bėgioja numylėtas keturkojis? Ar vinilinės dangos atsparios?

Bene geriausias pasirinkimas laikantiems augintinius yra PVC dangos, dar kitaip vadinama vinilinės dangos. Šios dangos atsparios įbrėžimams, jas lengva valyti, todėl nagučiais per dangą grybštelėjęs arba purvinas iš lauko grįžęs keturkojis nesukels šeimininkui didelių problemų.

PVC lentelės ir plytelės pasižymi tomis pačiomis savybėmis kaip PVC danga ir yra tinkamos tiems namams, kuriuose gyvena katės, šunys. Beje, PVC plytelės augintiniui yra kur kas malonesnės vaikščioti, gulėti nei, pavyzdžiui, akmens masės arba keraminės plytelės. Jeigu grindis nusprendėte kloti pastarosiomis, tuomet pasirūpinkite kilimėliais, ant kurių Jūsų augintinis galėtų šiltai įsitaisyti.

Parketlentės ir linoleumas – geras pasirinkimas, jeigu reguliariai kerpate augintinio nagus ir jeigu jis yra įpratintas atlikti savo reikalus dėžutėje arba lauke. Katės, šuns šlapimas gali pakeisti iš natūralių medžiagų pagamintų parketlenčių arba linoleumo spalvą, ilgainiui juose gali išryškėti ir nagų žymės.

Laikantiems naminius augintinius, nepatariama rinktis kiliminės dangos. Žinoma, ji turi daugybę privalumų: sugeria garsą, o tai aktualu, jeigu po namus bėgioja didelis šuo, ant kiliminės dangos keturkojui minkščiau vaikščioti, gulėti, be to, kiliminė danga savyje sugeria dulkes, todėl namuose neskraido augintinių plaukai. Tačiau ir priežiūros šiai dangai reikia kur kas daugiau – ji jautri dėmėms, kvapams. Tad jeigu namuose yra keturkojų, kiliminę dangą teks dažniau nei įprastai siurbliuoti, plauti, o jeigu tas augintis katė – reguliariai karpyti jos nagučius, mat katės kiliminę dangą mėgsta draskyti.