Vinilinė danga. Nuo ko pradėti dekoruoti savo naujus namus?

Vinilinė danga puiki pradžia! Namų dekoravimas dažnai asocijuojasi su dideliu džiaugsmu ir pozityviomis gyvenimo permainomis. Pasinėrus į kūrybinę laisvę ir idėjų ieškojimą, dažnai susiduriame su klausimu – o nuo ko pradėti? Visai nesvarbu ar dekoruojame naujus, ar atnaujiname iš pagrindų jau turimus namus, visuomet norisi, kad namų erdvė atspindėtų mūsų asmeninį stilių ir sukurtų jaukumo jausmą. Kaip išsirinkti dažus, grindis, audinius ir baldus, kad jie visi tarpusavyje derėtų ir sukurtų malonią visumą?

Nuo idėjos iki grindų

Pradėti reikėtų nuo stiliaus ir spalvų, kurios norite kad dominuotų jūsų namuose. Iškart po jų – grindų planas. Kiekvienų namų irengimas turėtų prasidėti nuo idėjos kaip turi atrodyti grindys, prie kurių bus derinamos sienų spalvos ir baldai. Tamsi vinilinė danga puikiai derės su šviesesnių atspalvių sienomis ir atvirkščiai. Tokiu būdu nebus prarandamas turimos erdvės jausmas. Pasirinkus tamsias grindis ir sienas, kambarys vizualiai atrodys mažesnis. Grindys didele dalimi prisideda prie namų jaukumo, todėl išsirinkus jas, bus lengviau įsivaizduoti, kokių atspalvių ir struktūrų sienos prie jų derės. Vinilinės dangos yra lengvai pritaikomos prie įvairių stilių sienų ir lubų, sukurdamos itin estetišką visumą. Jei patys neturite daug idėjų, jums patinkančių vaizdų galite ieškoti interente arba pasitelkti dizainerių pagalbą. Tokiu būdu bus lengviau susidėlioti viziją ko konkrečiai norite, kur kokia spalva sėkmingai dera ir kokį estetinį vaizdą sukuria.

Kokio dydžio baldus rinktis?

Dekoruojant namus galima naudoti braižybinę programinę įrangą arba pasinadoti jau sukurtomis namų planų programomis, kuriose įsivertinus turimą erdvę bus galima eksperimentuoti su baldų išdėstymu, bei suvokti kokio dydžio jų reikia. Jei pradėsite nuo jums patinkančių baldų, priderinti grindis ir sienas bus daug sunkiau. Renkantis baldus, galima naudotis dizainerių naudojamais būdais – tiksliais matavimais. Žinant kambario dydį ir pasirinktų baldų išmatavimus, lengviau suvokti kiek vietos jie užims ir kaip tai atrodys realybėje.

Smulkios detalės

Apibendrinant, pradėkite nuo idėjos, kokio stiliaus ir spalvų norite savo namuose. Tuomet išrinikite grindų rušį ir spalvą. Jei norite lengvo suderinamumo ir ilgaamžiškumo, vinilinė danga puikus pasirinkimas. Prie grindų derinkite sienas ir lubas. Turint pagrindą, rinkitės audinius – užuolaidas, kilimus, baldų tekstilę ir galiausiai pačius baldus. Nepamirškite aksesuarų – pagalvėlių, gėlių, paveikslų ar kitų jums malonių akiai detalių, kurios jūsų namų ervdei tikrai pridės jaukumo. Teisingi ir gerai apsvarstyti pasirinkimai jus džiugins ilgus metus.