Parketlentės ar laminatas?

Natūralios ir ilgaamžės parketlentės ar savo praktiškumu ir kaina viliojantis laminatas? Į šį klausimą atsakymo ieško daugelis naujakurių. Tad kokią grindų dangą rinktis?

Dizainas. Parketlenčių dizainas įvairus: jos gali būti ir tradicinės pasirinko medžio spalvos, ir kur kas ryškesnių atspalvių (pavyzdžiui, balintos arba juodos). Laminato dizainas dar įvairesnis: ši danga gali imituoti sendintame medyje užsilikusias vinis, atkartoti neįprastus raštus, spalvas.

Interjeras. Parketlentės interjerui suteikia solidumo ir klasikos prieskonį. Laminatas – žaisminga grindų danga, leidžianti eksperimentuoti.

Pojūtis. Bene didžiausias parketlenčių privalumas – jų natūralumas. Vaikščiodami šia grindų danga, pėdomis jausite tikrą medį. Vaikščioti laminatu taip pat malonu, tačiau natūralumo pojūčio nesitikėkite.

Ilgaamžiškumas. Grindys, išklotos parketlentėmis, perduodamos iš kartos į kartą. Ši grindų danga ilgaamžė, o norint ją atnaujinti, grąžinti jai spalvos intensyvumą, tereikia nušlifuoti parketlenčių paviršių. Laminatas – ne tokia ilgaamžiška grindų danga, tačiau ji yra praktiška, atspari įvairiems aplinkos veiksniams.

Kaina. Parketlenčių natūralumas ir ilgaamžiškumas turi savo kainą. Tuo tarpu laminatą galite įsigyti palyginti nebrangiai. Jų kvadratinio metro kaina prasideda nuo maždaug 6 Eur.